Рекомендації батькам:
- У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся позитивної моделі, хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслужила, підкреслюйте навіть незначні успіхи. Пам’ятайте, що гіперактивні діти игнорируютвыговоры, але чутливі до найменшої похвалу.
- Не вдавайтеся до фізичного покарання. Ваші стосунки з дитиною повинні ґрунтуватися на довірі, а не на страху. Він завжди повинен відчувати вашу допомогу і підтримку. Спільно вирішувати виниклі труднощі.3. Частіше говоріть «так», уникайте слів «ні» і «не можна».
- Доручіть йому частину домашніх справ, які необхідно виконувати щодня. І ні в якому разі не виконуйте їх за нього.
- Заведіть щоденник самоконтролю і відзначайте в ньому разом з дитиною його успіхи вдома і в школі.
- Введіть бальну або знакову систему винагороди.
- Уникайте завищених або занижених вимог до дитини, намагайтесяставити перед ним завдання, що відповідають його здібностям і віком.
- Визначте для дитини рамки поведінки, що можна і чого не можна. Вседозволеність не принесе ніякої користі. Незважаючи на наявність певних недоліків, гіперактивні діти повинні справлятися зі звичайними для всіх підростаючих дітей проблемами.
- Не нав’язуйте йому жорстких правил. Ваші вказівки повинні бути вказівками, а не жорсткими правилами. Вимагайте дитини виконання правил, що стосуються його безпеку і здоров’я, а стосовно інших – з урахуванням ситуації.
- Зухвала поведінка дитини – це його спосіб привернути увагу. Проводьте з ними більше часу, грайте, вчіть, як правильно вести себе в громадських місцях.
- Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня. Прийом їжі, прогулянки, відхід до сну повинні відбуватися в один і той же час.
- Вдома слід створити спокійну обстановку (в ідеалі – окрема кімната). Має бути мінімальна кількість предметів, які можуть відволікати, розсіювати увагу дитини. Колір шпалер повинен бути неяскравим, перевага віддається блакитного. Було б непогано мати в будинку спортивний куточок.
- Якщо дитині важко вчитися, не вимагайте від нього високих оцінок з усіх предметів. Достатньо мати хороші оцінки за 2-3 навчальних дисциплін.
- По можливості, уникайте великого скупчення людей, оскільки перебування там чинить на дитину надмірно збудливу дію. Оберігайте дитину від стомлення, оскільки воно призводить до зниження самоконтролю і на-растающей рухової активності. Намагайтеся, щоб він висипався, т. к. недолік сну веде до погіршення уваги та ін.
- Розвивайте свідоме гальмування. Перед тим, як щось робити, хай рахує до 10, а краще від 10 до 1.
- Пам’ятайте, ваш спокій – найкращий приклад для дитини.
- Давайте дитині більше можливостей використовувати надлишкову енергію.