В Україні набирає популярності нова гра, що викликає панічні атаки та галюцинації. Батьки занепокоєні, а психологи застерігають: розвага може призвести до психічних розладів. Новий небезпечний тренд активно шириться серед підлітків через TikTok та месенджери. Гра «Червоні двері, жовті двері», також відома як «Двері розуму», передбачає введення гравця у трансоподібний стан. Учасники діляться на дві ролі: провідник — людина, яка керує процесом та піддослідний — той, хто переживає «видіння». Фахівці пояснюють, що насправді гра не відкриває двері в інший світ, а є психологічною маніпуляцією, яка вводить людину у стан сенсорної депривації. Реальний ефект від «гри» — це запаморочення, нудота, панічні атаки, спотворення реальності та сильна тривожність після «виходу». Експерти наполягають: уважність батьків — це найкраща профілактика. Психологи радять батькам більше спілкуватися зі своїми дітьми, дізнаватися, чим вони захоплюються у соцмережах, пояснювати їм шкоду подібних ігор. Тільки так можна вберегти дітей від небезпечних маніпуляцій.

Виховання здорової дитини, охорона здорової людини – основні проблеми всіх часів. На жаль, більшість людей досить рано починають вести такий спосіб життя, який негативно позначається на їх самопочутті і тривалості життя. Саме згубні звички призводять до швидкого витрачання можливостей організму, розвитку багатьох хвороб і передчасного старіння. Шкідливі звички та їх вплив на здоров’я вважаються справжнім лихом, позбавляючи життя величезну кількість людей. Вживання спиртних напоїв та наркотичних засобів, а також паління – джерело згубного впливу на організм. То ж варто пам’ятати, що життя без шкідливих звичок – це головна складова нашого майбутнього!

Щорічно 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки. Для України сьогодні ця тема не лише найактуальніша, вона неймовірно болісна! Бо через бойові дії на території нашої країни, на землі залишається велика кількість ВНП, які забирають життя дорослих і дітей, завдають страшних травм. І це справжня трагедія!

По усьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію. Останні дослідження усе частіше, окрім генетичних причин, відносять аутизм до розладів, пов’язаних також із забрудненням довкілля, їжі та питної води. В Україні офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше. Людям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект аутистів не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах.

З почату року в Україні зафіксовано 8 випадків зачепінгу, внаслідок яких постраждали 9 дітей. Заради кількох секунд відео чи екстриму підлітки наражають себе на смертельну небезпеку. Але варто пам’ятати: електричний струм, падіння чи зіткнення з перешкодами майже ніколи не дають другого шансу! Чому зачепінг – це не круто, а смертельно небезпечно? 1)Напруга до 27 000 вольт, навіть якщо не торкатися дротів, удар струмом може бути миттєвим. 2)Падіння з висоти – один різкий рух, і життя може змінитися назавжди. 3)Зіткнення з перешкодами – мости, тунелі, опори зі швидкістю 60-100 км/год – це фатально. Батьки, ваша уважність – запорука безпеки дітей! – Говоріть із підлітками про небезпеку зачепінгу; – стежте за контентом у їхніх соцмережах – екстремальні відео можуть штовхати на ризик із летальними наслідками; – звертайте увагу на нові інтереси дитини – різка захопленість транспортом чи екстремальними відео може бути сигналом. Підлітки, задумайтеся! Зачеперство – це бездумна погоня за адреналіном і лайками, яка може коштувати вам життя!

Читати модно, престижно, корисно! Так було, є і буде! Читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й відмінний інструмент для підтримки фізичного і психічного здоров’я. Сьогодні ми не знаємо хто написав першу книжку, як вона називалася. Але з упевненістю можна сказати, що книга – унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги – наші постійні супутники. Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини. Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: книга вчить як на світі жить; хто багато читає, той багато знає.

Протягом тижня з 10 по 14 березня в Новопокровському опорному ліцеї проходив Тиждень цивільного захисту. Завданням цього тижня було поглибити поінформованість учнів життєво необхідними знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації. В рамках Тижня класні керівники провели години спілкування, присвячені правилам безпеки в різних ситуаціях, був організований відеолекторій на тему “Безпека життєдіяльності під час війни” та тренінг “Моя безпека в моїх руках”, на якому особливу увагу приділили правилам поведінки в умовах воєнного стану.