Ораторське мистецтво – одна із найцінніших навичок, яка допомагає красиво і грамотно донести свою думку до широкого кола слухачів. Ключовими якостями оратора вважаються впевненість, комунікабельність, красномовство. Ті, хто володіють секретами ораторського мистецтва, мають усі шанси стати цікавою особистістю й досягти успіху у різних галузях у майбутньому. Але не всі люди мають вроджену здатність до таких виступів і дуже важливо з дитинства розвивати ці якості. Учениця нашого ліцею, Чернова Марина, взяла участь в місцевому етапі фестивалю ораторського мистецтва за темою «Доки живе душа народу – народ безсмертний (П.Загребельний)» серед учнів 10 – 11 класів. #ораторськемистецтво #фестивальораторськогомистецтва2024

У кожної людини є право – любити іншого, або не любити, поважати, або не поважати … Але ні у кого немає права бити людину по обличчю – нехай навіть просто словесно. Булінг (від англ. bully – насильник). Погодьтеся, страшно звучить? Але справа навіть не в звучанні, а в тому, що це явище оточує нас всюди і найстрашніше – те, що воно несе за собою надзвичайно негативні наслідки. Причин — безліч, а жертвою може стати кожен, хто не вписався у рамки того чи іншого колективу. Отже, булінг – це здійснення тривалого фізичного або психологічного насилля, яке не має характеру самозахисту, з боку одного індивіда або цілої групи щодо іншого індивіда, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. 8 із 10 українських дітей стикаються із булінгом. 48% із тих, кого цькують – мовчать про це, а 22% – вважають це нормою. Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв’язку, інтернету та соціальних мереж з’являється новий вид цькування – кібербулінг. Це не просто пустощі або грубість. Це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство. Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації, настрою і стану дитини. Пам’ятайте, якщо помітили, що: *у дитини немає друзів; *дитина боїться іти до школи; *має низьку самооцінку; *у дитини з’являються зіпсовані речі; *дитина сама наносить собі ушкодження; *сумна після спілкування у соціальних мережах та ін. – поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

Кашлюк, дифтерія та правець — смертельно небезпечні хвороби, захисту від яких потребують усі, насамперед — маленькі діти. На щастя, отримати такий захист дуже легко. Треба просто вакцинуватися, починаючи з двох місяців життя. Вакцинація дозволяє створити колективний імунітет, завдяки якому рівень поширення небезпечних інфекційних хвороб знизиться наскільки, що більшість людей може просто про них «забути». Для утворення такого імунітету 95% населення країни мають бути вакцинованими. Доки зберігається показник у 95%, доти діє колективний імунітет. Якщо Ви чи Ваша дитина пропустили черговий етап щеплення, зверніться до сімейного лікаря, щоб його надолужити.

Свято 1 Вересня, День знань однаково хвилююче для дорослих та дітей. Це свято, яке нагадує нам про важливість навчання, освіти та співпраці в суспільстві. Це час для нових початків, для відкриття нових горизонтів і для росту як особистості. Нехай цей день заповнений радістю та надією на майбутнє, наповнене новими знаннями і можливостями. Він несе в собі підтримку для всіх, хто вірить у важливість освіти і знань у нашому житті. Нехай “1 Вересня – день знань” завжди залишається для нас символом розвитку та досягнень.